Supervuoro Verkkolehti »

Joensuun Maila 2021

Status
Viestiketju on suljettu.
Viestejä
785
Olen lukenut keskusteluanne koko kauden ja nähnyt otteita JoMan peleistä, mutta nyt ekan jakson nähtyäni ei voi sanoa kuin, että mitä ihmettä. Vilpittömästi tunnen tuskanne siellä Pohjois-Karjalassa. Ei se vaikka lempijoukkue häviäisi kaikki ottelunsa, mutta että noin halutonta peliä.. Se tekee pahaa.

Tsempit tuskaanne!
Kiitos! Tuo se juuri on, että ei niinkään se takkiin ottaminen, vaan tämä ankeus. Esim JoMan naiset häviävät matseja, eivätkä tosiaan taistele kärkisijoista, mutta onhan se peli-ilme aivan erilainen.
 
Viestejä
41
Tämän palstan juttujen klangin perusteella ei ole mitään syytä vaihtaa pelinjohtajaa. En ymmärrä, kuinka huonosti ja hengettömästi ryhmä pitäisi saada pelaamaan, että sille peruste löytyy. Nyt jukolauta se Doksa ulos. Ihan sama, vaikka Väistön klaani vetämään kauden vuoro ehdolla loppuun. Joku tulosvastuu pitää olla. Uskomatonta. Ja ihan sama, vaikka Kama lopulta kaatuisi sen nihkeän 2-1.
 
Viestejä
785
Voisikohan ton Ojanperän saada pelinjohtajaksi Jomaan? 😁

Kuinka monta ekaa jaksoa JoMa on hävinnyt tänä vuonna ja kuinka moni eka jakso on alkanut nihkeästi, vaikka se olisi voitettu (esim Jymyä vastaan kotona)? Eikö olla valmiita, hereillä?

Eihän tää mitään juhlaa vieläkään ole, mutta nyt on sentään jotkut valot päällä.
 

kontiola

Kuinka monta ekaa jaksoa JoMa on hävinnyt tänä vuonna ja kuinka moni eka jakso on alkanut nihkeästi, vaikka se olisi voitettu (esim Jymyä vastaan kotona)? Eikö olla valmiita, hereillä?
En nyt mitenkään vertaa tämän kauden Jomaa edelliskauden Jymyyn, mutta viime kaudella Jymylle kävi aika usein just noin. Tärkeintä sitten kuitenkin nousujohteinen peli. Katotaan nyt miten käy!
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Ylös