Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Niin ne asiat muuttuu ku Juntunen taitaakin jatkaa pitempään Haminassa. Onko sit siirtorajaan asti vai loppukauden ajan se nähdään lähiaikoina.
Voihan se olla jos Juntunen kerta jää niin Tytti on jokeri tai sit jotkut vuorottelee koppareina.
Voihan tuossa olla takaisin kutsu oikeus. Hyvähän se on jossain tuntumaa ottaa ja katsoa miltä pelaaminen tuntuu.Martinmäki on näemmä vuokrattu Seinäjoelle suomariin kauden loppuun.
Voihan tuossa olla takaisin kutsu oikeus. Hyvähän se on jossain tuntumaa ottaa ja katsoa miltä pelaaminen tuntuu.
Lisäksi huomasin, että Martinmäki oli pelannut eilen Suomensarjaa Seinäjoella. Hänkin on siis paranemaan päin, mutta sitä en tiedä, onko vielä tarkoitus kauden aikana tulla Haminaan.
Reetasta on tehty 17 päivä määräaikainen seurasiirto mikä loppuu 30.9
Toikalla on toisiksi eniten lyötyjä etelälohkossa, yhden Mattilaa perässä. Pohjoislohko mukaan lukien kolmanneksi eniten lyötyjä. Mielestäni kelpo parannus viime vuoteen. Muutenkin mielestäni joukkueessa suuri kehitysaskel viime vuoteen, etenkin ulkopelin kehittyminen on ollut hienoa - etukenttä tekee paljon paloja, joita ei viime vuonna pystytty tekemään.Laitetaan naisten puolelle samaa kysymystä: onko tässä vaiheessa kautta mielessäsi pelaajaa, joka on alkukaudesta onnistunut hienosti, jättänyt toistaiseksi kylmäksi tai jolta odotat vielä enemmän?
Onnistujia riittää, mutta itse nostan ensimmäisenä Kemppaisen, joka on tuonut mielestäni tälle kaudella tarvittavaa johtajuutta, kun Pietilä siirtyi viime kauden päätteeksi Kempeleeseen. Vaihtajana tekeminen on ollut mallikasti, juoksu on kulkenut ja ulkopelissäkin hoitaa hienosti tärkeätä roolia.
Toisena onnistujana huomion Nukarisen, joka on numerolla kotiuttannut hienosti, ja on ollut osa paljon paloja napsineessa rautaisessa etukentässä.
Pettymyksiä joukkueessa ei minusta ole ollut, Toikalta odotan vielä enemmän tasaisuutta tekemiseen. Lyötyjä on kertynyt kyllä viidenneksi eniten koko sarjassa, mistä voi aiheellisesti olla iloinen, mutta toisaalta kotiutusyrityksiäkin on huomattavasti enemmän kuin monilla muilla samoja määriä lyöneillä kotiuttajilla.
Toikalla on ehdottomasti hyvä lukema lyötyjen sarakkeessa, kuten tuossa itsekin ilmaisin. Yrityksiin nähden lyötyjä voisi olla vielä enemmänkin, ja vähän turhan paljon tulee vielä ns. ohipelejä. Mielestäni Toikalla on vielä edellytyksiä parempaan, jos nyt ei sitten vielä tällä kaudella niin aivan lähivuosina kuitenkin.Toikalla on toisiksi eniten lyötyjä etelälohkossa, yhden Mattilaa perässä. Pohjoislohko mukaan lukien kolmanneksi eniten lyötyjä. Mielestäni kelpo parannus viime vuoteen. Muutenkin mielestäni joukkueessa suuri kehitysaskel viime vuoteen, etenkin ulkopelin kehittyminen on ollut hienoa - etukenttä tekee paljon paloja, joita ei viime vuonna pystytty tekemään.