Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Bout sanoi:Auttakee nyt tyhymää. Onko tilanne siis tosiaan se, että yksittäistä ottelua ei voi Ruudusta ostaa, vaan on ostettava koko vuorokauden katseluoikeus? On kyllä hienoa. Jos haluat nähdä pesäpalloa, kiekkoliigaa, NHL:ää ja formuloita, saat maksaa 85€. Pöh.
Mella sanoi:V**tun hienoa kun eilinen kipa-joma ei näy kuin ekan puoliajan osalta ruutu+:n puolelta. Laitoin jo eilen illalla palautetta, ja odottelin iltapäivän puolelle tänään että pääsisi katsomaan pelin, sitten oli pakko mennä lukemaan raportti kipan sivuilta. 163min lukee pituudeksi, 1h 18min näkyy. No peli kai latistui toisen jakson osalta joten ruutu sensuroi ilmeisesti :-X
Tsuppari ruispellossa sanoi:Rohkenen olla erimieltä palstapäällikön kanssa. olet niin nuori mies ja vuosia jo maksanut television katselusta muutakin kuin lupamaksua. Aika kallista lystiä, jos riittää pesäpallo ja yksi mestareidenliiga ottelu/ kk. Väitän että Ylen ja MTV:n sopimuskausina asiat olivat paremmin varsinkin lajin kannalta. Maksukanava ja kallis nettikanava palvelee vain meitä tosi faneja, ei lajia.
Kritiikkini kohdistuu liiton päättäjiin ei neloseen.
Tsuppari ruispellossa sanoi:Eikö MTV näytä mestareiden liigan otteluita maksukanavilta aika kattavasti ja yle yhden ottelun viikossa.
Tuommoinen vapaakanava/maksukanava voisi olla kaikille osapuolille win win tilanne.
Kaikki nauttis tosi fanit, satunnaiset katsojat (tulevat tosifanit), vapaa kanava, maksukanava ja liiton äijät, (enemmän pihvejä ja ilmasta viinaa).
Olisko ylivoimainen neuvoteltava liiton nykyjohdolle?