- Viestejä
- 793
Voisiko johtua siitä että Vimpelin jokerit eivät ole vielä peliäkään pelanneet?No tavallaan joo mutta vertaappa vaikka vimpelin Jokereihin…ei mahdu pojat edes top20 listalle.
Voisiko johtua siitä että Vimpelin jokerit eivät ole vielä peliäkään pelanneet?No tavallaan joo mutta vertaappa vaikka vimpelin Jokereihin…ei mahdu pojat edes top20 listalle.
Tämä aivopieru piristi minun iltaani.No tavallaan joo mutta vertaappa vaikka vimpelin Jokereihin…ei mahdu pojat edes top20 listalle.
Karjalaista hirtehishuumoria🙉No tavallaan joo mutta vertaappa vaikka vimpelin Jokereihin…ei mahdu pojat edes top20 listalle.
Tämä. Kumpi on pienempi paha väärän jälkeen: antaa helppo syöttö, josta lyödään juoksu/läpäri vai hankalaa syöttöä hakemalla ja toisella väärällä antaa yhtälailla sen juoksun?Miksi lukkarin vapaataival juoksu olisi sen kummempi virhe, kun ulkopelaajan räpylän reunasta kimmokkeella tullut juoksu? Molemmista tulee ihan samanarvoinen juoksu.
Tässä oletuksena on, että lukkari oikeasti hakee vääränkin jälkeen hankalaa syöttöä. Ei kait näin aina tapahdu? Jos ensimmäinen väärä annetaan jo ensimmäiselle lyönnille, niin on aika rohkeaa syöttää kaikille seuraaville lyönneille hankalaa. Mutta on kuitenkin ihan turha yhden vapaataipaleen jälkeen päätellä yhtään mitään lukkarin tilanteesta varsinkin kun Keski-Petäjä syötti loppupelin ihan normaalisti. Itseä kiinnostaisi tietää, mitä Haimi sanoi Keski-Petäjälle väärien jälkeen, kun hän "kutsui" Keski-Petäjän pieneen palaveriin vapaataivaljuoksun ja sitä seuranneen väärän jälkeen. Haimillahan on omaakin kokemusta lukkarin ongelmista.Tämä. Kumpi on pienempi paha väärän jälkeen: antaa helppo syöttö, josta lyödään juoksu/läpäri vai hankalaa syöttöä hakemalla ja toisella väärällä antaa yhtälailla sen juoksun?
Odotettua kierrätystä. Kiva nähä Purmonen ja Veittikoski ulkona.
Kyllä on joillakin huumoritutka täysin hukassaVoisiko johtua siitä että Vimpelin jokerit eivät ole vielä peliäkään pelanneet?
Hyvät lukkarit hakee lähes aina tiukassa tilanteessa edelleen vaikeaa syöttöä. Väärä sinne tai väärä tänne joskus jopa vapaataival, ei vie hyvää / huippu lukkaria mihinkään, ei edes kolme. Ne ei pelaa jotka pelkää virheitä tai ainakaan ne eivät ole niitä kovia lukkareita.Tässä oletuksena on, että lukkari oikeasti hakee vääränkin jälkeen hankalaa syöttöä. Ei kait näin aina tapahdu? Jos ensimmäinen väärä annetaan jo ensimmäiselle lyönnille, niin on aika rohkeaa syöttää kaikille seuraaville lyönneille hankalaa. Mutta on kuitenkin ihan turha yhden vapaataipaleen jälkeen päätellä yhtään mitään lukkarin tilanteesta varsinkin kun Keski-Petäjä syötti loppupelin ihan normaalisti. Itseä kiinnostaisi tietää, mitä Haimi sanoi Keski-Petäjälle väärien jälkeen, kun hän "kutsui" Keski-Petäjän pieneen palaveriin vapaataivaljuoksun ja sitä seuranneen väärän jälkeen. Haimillahan on omaakin kokemusta lukkarin ongelmista.
Voi olla, ettei osukaan...Siis sarja on niin tasanen ja nykyajan vaatimustaso kova, että viimevuotisen mahalaskun myötä Nelimarkassa vaaditaan varmasti jo valmentajanvaihdosta, kun pallo ei oo ollu vielä kertaakaan Savonjoessa.
Kanalaa ei oo taaskaan näkyny peleissä, ei taida paikat kestää? Yllättävän vähän puhutaan myös Kinnusen lautaskammosta. Ei nimittäin yhtään syöttöä oo osunu vielä lautaseen tänä kesänä.
Onko se linja nyt kuitenkin muuttunut talven aikana? No sitä saa mitä tilaa🤔![]()
Iiro Haimilta värikäs avautuminen syöttötuomareista: ”Keski-Petäjä erityisesti kokee vääryyttä koko ajan” - Supervuoro.com
Sotkamon Jymyn pelinjohtaja Iiro Haimi ilmaisi painokkaasti tyytymättömyytensä syöttötuomareiden toimintaan sotkamolaisten otteluissa perjantain voitollisen pelin jälkeen Haminassa.www.supervuoro.com