- Viestejä
- 126
Ei rahahanat voi loputtomiin olla auki. Jonkun täytyy organisaatiossa huhuilla myös eurojen perään.Älkää nyt olko niin vaatimattomia. Kyllähän Mansella varmasti on. Sen verran reteesti Helimo esiintyy.
Ei rahahanat voi loputtomiin olla auki. Jonkun täytyy organisaatiossa huhuilla myös eurojen perään.Älkää nyt olko niin vaatimattomia. Kyllähän Mansella varmasti on. Sen verran reteesti Helimo esiintyy.
Harmittaahan se maalaisserkkuja kun joku on nostanut seuransa konkurssin partaalta Superin kärkeen, hankkinut molempiin joukkueisiin sarjan parhaita pelaajia ja ollut myötävaikuttamassa Suomen hienoimman stadionin rakentamispäätökseen.Nyt sekoitat "Pystis" Eemil-Reteen Masa Helimoon ! - Musiikkimiähiä kyllä molemmat, mutta Matti ei runoile. - Täällä suurin osa tonkii vain jotain sontaa miehestä näkysälle. Eihän vaan kateus näiverrä syöntä..!?
Jos Niemi on lähdössä ja Ruuskalle haetaan kaveria jokeriosastolle.
Niemihän ei ole lähdössä, jos sitä ei laiteta lähtemään. Ja se taas olisi käsittämätöntä. Yleensä kun vaihdetaan parempaan. Ja millään mittarilla Piirainen ei aja Nisun ohi.
Vähän oudolta kuulostaisi minustakin tuo Piiraisen Manse-siirto, mutta ei tuon joukkueen kohdalla mikään yllättäisikään. Voihan Tommi katsoa jo yli ensi kauden, jos Ruuska siirtyy silloin lukkariksi?
No kyllä Piiraisella on todennäköisemmin useampi vuosi peliuraa jäljellä ja kehityskin ehkä nopeampaa tällä hetkellä. Tietty yhden kauden sopimuksessa moisesta ei paljoa ole iloa,
Heh. No eikö tuossa ole aivan luontevasti se selitys, että kaikki Mansen tämän kauden pelaajat eivät siellä enää ensi kaudella pelaa.
Miksi Puhtimäki lopettaisi? Sarjan yksi parhaista lukkareista ellei paras ja hänellä on jo kiinnostava työ pelin ulkopuolella Mansen myyntipuolella. Lisäksi sopimus kaudesta 2022.Todennäköisintä olisi Puputin lopettaminen, mutta onhan tuota Puhtimäelläkin jo ikää. Jos sattuu eteen kiinnostava työmahdollisuus siviilipuolella, niin eihän mikään sopimus lopettamista estä.
No kyllä Piiraisella on todennäköisemmin useampi vuosi peliuraa jäljellä ja kehityskin ehkä nopeampaa tällä hetkellä. Tietty yhden kauden sopimuksessa moisesta ei paljoa ole iloa,
Mikään ei oo varmaa. Paitsi se, että ko.herroilla on jo kiinnostava työ ensi kaudelle.Todennäköisintä olisi Puputin lopettaminen, mutta onhan tuota Puhtimäelläkin jo ikää. Jos sattuu eteen kiinnostava työmahdollisuus siviilipuolella, niin eihän mikään sopimus lopettamista estä.
Ihmisellä voi olla muutakin kuin pesäpallo eikä voimassaoleva sopimus sitä ole ennenkään estänyt.Miksi Puhtimäki lopettaisi? Sarjan yksi parhaista lukkareista ellei paras ja hänellä on jo kiinnostava työ pelin ulkopuolella Mansen myyntipuolella. Lisäksi sopimus kaudesta 2022.
Tuskin on kovin montaa muuta asiaa missä on yhtä hyvä kuin pesiksen pelaaminen. Ainoa syy lopettamiseen voisivat olla terveydelliset ongelmat, niitäkään ei tunnu tällä hetkellä olevan.Ihmisellä voi olla muutakin kuin pesäpallo eikä voimassaoleva sopimus sitä ole ennenkään estänyt.
No seura tarkoittaa melko vahvasti Mansea jos huhu pitää paikkansa, että menee töihin YIT:lle. Vai onko YIT:llä jalansijaa muilla superpesis paikkakunnilla?Vahvat huhut kertoo, että Piirainen tehnyt heinäkuussa 2v sopimuksen johonkin muualle kuin Imatralle ja samaan hengenvetoon saanut töitä konsernista, jossa on kolme kirjainta eli YIT. Siitäpä sitten pohtimaan, mikä on seura....
No seura tarkoittaa melko vahvasti Mansea jos huhu pitää paikkansa, että menee töihin YIT:lle. Vai onko YIT:llä jalansijaa muilla superpesis paikkakunnilla?