Tiukkaa kiriä Maila-Jussit virittelee. Alkuperäisellä Montun kentällä pelattiin toisin päin ja tuossa nykyisellä kakkospuolella oli kolmospuolen aurinkokatsomo. Tuolla tuli pelattua junnuna muutamaan otteeseen.Onkohan noista vaarallisen näköisistä valleista ympäri kenttää jo tehty ilmoitus liittoon.
Jos ei, niin voin tehdä. Kovin on hankala heittää noista rinteistä ilman tukijalkaa ja loukkaantumisriski on liki yhtä kova kuin pesiksen twitter-käyttäjillä.Onkohan noista vaarallisen näköisistä valleista ympäri kenttää jo tehty ilmoitus liittoon.
😅Jos ei, niin voin tehdä. Kovin on hankala heittää noista rinteistä ilman tukijalkaa ja loukkaantumisriski on liki yhtä kova kuin pesiksen twitter-käyttäjillä.
Kyllä se ottelu oli Ruudun päälähetyksenä. Jos tarkoitit sitä, joka pelattiin samana päivänä kuin uutinen Rytkösestä tuli ilmoille. Alkustudio oli lyhennetty, syystä tai toisesta.Eikös Joensuun ottelun päälähetys peruuntunut case Rytkönen vuoksi. Jospa tämä nyt korvaa sen.
Kyllä se ottelu oli Ruudun päälähetyksenä. Jos tarkoitit sitä, joka pelattiin samana päivänä kuin uutinen Rytkösestä tuli ilmoille. Alkustudio oli lyhennetty, syystä tai toisesta.
Muistaakseni ritari ja Eteläpää oli selostuskopissa, vaan muuta päälähetyksen meininkejä ei oikeastaan.Juuri tuota tarkoitin. Mutta eikös se peruttu kokonaan.
Kyllä se ottelu oli Ruudun päälähetyksenä. Jos tarkoitit sitä, joka pelattiin samana päivänä kuin uutinen Rytkösestä tuli ilmoille. Alkustudio oli lyhennetty, syystä tai toisesta.
Niin, Rytkösestä voi tietysti spekuloida että lähetyksen alussa olisi ollut juttua hänestä mutta kun väliaikastudiot ja ottelun jälkeiset studiot jotka saisi kasaan käymällä läpi ottelua jäi pois, olisi ihan yksinkertaisesti sairastapaus tmv. kaikkein todennäköisin syy, en usko että tästä tarvitsee isompia salaliittoja hakea.Mitä nyt sitten "päälähetys" tarkoittaakaan, mutta Joensuusta tuli monikameralähetys, kaikkine introineen ja grafiikoineen, Ritari selostamossa Eteläpään kanssa. Studio-osuus ja Eronen & Tokkari puuttuivat, syystä tai toisesta - ja ainakin jotain yllättävää siinä oli takana, kun asiasta ei ollut mitään ennakkoinfoa ja selostamon kaksikko veti sellaisen puolivillaisen alkuspiikin vain.
Ruutu+ 6kkMuistanko oikein että pari vuotta sitten pesistä pystyi katsomaan Ruudusta 6,99 e/kk? Nythän hinta on 11.99 e/kk. Ja jos ei halua mainoksia, niin 15.99 e.
Näkeekö muka pelkällä Ruutu + pesistä, ilman sitä urheilulisä osiota?
Näkee.Näkeekö muka pelkällä Ruutu + pesistä, ilman sitä urheilulisä osiota?
Kyllä. Itekin otin tuon kun sarja alkoi.Näkeekö muka pelkällä Ruutu + pesistä, ilman sitä urheilulisä osiota?
Toivottavasti naisten viimeisellä kierroksella olisi Ruudun puolella päälähetyksenä joku sellainen ottelu jossa on panosta myös sijoitusten puolesta. Mansea ja Pesäkarhuja näkee varmasti sitten pudotuspelien aikaan ihan riittävästi.![]()
Jännittävä runkosarjan päätösviikko edessä
Superpesis-kauden kuumimmat kamppailut eli pudotuspelit ovat pian edessä. Runkosarjan päätösviikko käynnistyy ja pudotuspelit siintävät jo usean pesäpallon seuraajan katseissa. Viikon nostoissa tehdään katsaus pesäpallomaailman polttavimpiin puheenaiheisiin, kun runkosarjan päätösviikko on edessä!www.superpesis.fi
Tän jutun lopussa mainittu viikon päälähetykset.
Viikon päälähetysten ohjelma:
Ma 7.8. Kempeleen Kiri - Pattijoen Urheilijat (MSU) / Ruutu+
To 10.8. Joensuun Maila - Kempeleen Kiri (MSU) / Yle
Su 13.8. Manse PP, Tampere - Porin Pesäkarhut (NSU) / Yle