Supervuoro Verkkolehti »

Pattijoen Urheilijat 2025

Viestejä
2,269
Olisi sen kellon perinnän voinut järjestää hieman vähemmälläkin huomiolla tarvittaessa mutta kai se KeKi:n kohdalla tässäkin pätee sanonta "kaikki julkisuus on hyvää julkisuutta"
Jos varusteiden luovuttamisesta on sopimuksessa erikseen määritelty niin toki asiat pitää hoitaa kuten kenenkin sopparissa asiat on kerrottu.
Julkisuuteen tämä taisi tulla aivan muualta, kuin Kempeleeltä.
Mutta kai se tekee Pattijoellekin hyvää, kun saa vähän muita mollailla.
 
Viestejä
107
Toki näinkin, mutta edelleen jos Määtän sanoma on, että "en kommentoi" niin ei tuo hänenkään osakkeita nosta asiassa.
Asiahan on Määtän ja KeKi:n välinen joten jos hän ei halua sitä julkisesti käydä läpi niin fiksumpi ratkaisu olla kommentoimatta kuin pyöritellä asiaa palstoilla.

PS. nyt onneksi asia ratkaistu
 
Viestejä
1
Näin ulkopuolisen silmissä suurin häviäjä tässä jutussa on pattu ja Onni Määttä.

Minkä ihmeen takia Määttä ei ole aiemmin palauttanut kelloa, niinkuin aikuinen ihminen toimisi? Muuttui kyllä kuva tästä ihmisestä täysin tämän perusteella.

Ja minkä ihmeen takia pattun johtoryhmä haluaa nostaa oman pelaajan saamattomuuden jalustalle ja tehdä jutun lehteen tästä.

Olisiko niin, että Määttä myynyt kellon Westerlundille kun hän palautti kellon ja tästä syystä Määttä ei sitä voinut kekille palauttaa?
 
Viestejä
1,434
Onko nämä Kekin yhteistyökellot jotakin kehitysmalleja? luulisi Polarille olevan enemmän markkina arvoa Kellosta Määtän kädessä näkyvillä kuin tuhansien käytettyjen joukossa?? kuka tietää voihan se olla yhteistyöhön liityvä tuotekehitys versio silloin ymmärrän tämän kohun.
 
Viestejä
57
Näin ulkopuolisen silmissä suurin häviäjä tässä jutussa on pattu ja Onni Määttä.

Minkä ihmeen takia Määttä ei ole aiemmin palauttanut kelloa, niinkuin aikuinen ihminen toimisi? Muuttui kyllä kuva tästä ihmisestä täysin tämän perusteella.

Ja minkä ihmeen takia pattun johtoryhmä haluaa nostaa oman pelaajan saamattomuuden jalustalle ja tehdä jutun lehteen tästä.

Olisiko niin, että Määttä myynyt kellon Westerlundille kun hän palautti kellon ja tästä syystä Määttä ei sitä voinut kekille palauttaa?
Kylläpä on "ulkopuolisella" paljon tietoa asiasta.
 
Viestejä
75
Hah, mutta samaa mieltä "ulkopuolisen" kanssa. Ihan vain perusteluna riittäköön se, että asiat hoidetaan niin kuin on sovittu ja varmasti on ollut tiedossa, että kello palautetaan.
 
Viestejä
2,070
Näistähän ei taida monikaan palstalainen tietää, miten kello on aikanaan pelaajalle annettu. Ihan spekulatiivisesti ääritavat voisivat olla, että kello on luovutettu kuittia vastaan ja korostettu kellon olevan Polarin omaisuutta ja sen olevan pelaajalla vain lainassa, jolloin kellon palauttamatta jättäminen olisi jo kavallusta lähentävää käytöstä. Toinen ääripää voisi olla, että kellot olisi luovutettu pikkujouluissa/saunaillassa lahjapussissa, jolloin pelaajalle perustellusti voisi tulla käsitys, että kello on annettu pysyvästi omaan käyttöön.

Kun tapauksen yksityiskohdat eivät ole varmasti tiedossani, olisin hyvin varovainen julistamaan ketään "konnaksi" tai "pelleksi". Pääasia on, että asia on nyt kai saatu sovittua. Tällaisten asioiden puiminen julkisuudessa ei ole millään tavalla hyväksi lajille.
 
Viestejä
424
Nyt vasta ehdin katsomaan Kitee pelin ja olihan tuo PattUlta todella vahvaa pelaamista, tilannetta saatiin joka vuorossa vaikkei keulalla ollut edes paras päivänsä ja jokerit jatkoivat vahvaa talvikautta. Eemeli Mikkilä kotiuttanut talvisuperin 7/9, todella vahva sisääntulo pääsarjaan. Pitäisikö jatkosoppari laittaa jo työn alle? Myös Viitasalo pelannut vahvan talvikauden.

Jos tässä sisäpeliä ajattelee niin viimeiset kesät suurimmat ongelmat on olleet päävaihtaja numero kolme ja kotiutuspuoli, nyt ei ole näitä ongelmia kumpaakaan. Antaa myös ulkopeliin aivan erilaisen lähtökohdan kun sisällä voi odottaa joka vuorossa tilannetta ja juoksua.

Mukavaa aikaa taas vaihteeksi tämä pesäpallon seuraaminen keltamustin silmin.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös