Supervuoro Verkkolehti »

KPL 2022

Viestejä
537
Voittanutta kokoonpanoa ei hevin muuteta, mikä on aivan oikein. Tänään testataan Koplaa todella Manse ollut viime peleissä
aika vakuuttava. Mutta niin oli Koplakin viikonloppuna. Puhtimäen lukkaroinnin hyydyttäminen tärkeää, avainasemassa siinä
kaaripeli ja turhien palojen välttäminen (kopin nostot).
Toivotaan runsaasti katsojia kentälle tähän ratkaisevaan peliin , kelikin näyttää aika sopivalta.
 
Viestejä
4,798
Saku Kapanen tänään fanikamerassa asiantuntijakommentaattorina herra Liekolan parina, mutta keli hellii niin kuka nyt ei lähtisi kentälle huippumatsiin jos vain kykenee.
 
Viestejä
827
Saku Kapanen tänään fanikamerassa asiantuntijakommentaattorina herra Liekolan parina, mutta keli hellii niin kuka nyt ei lähtisi kentälle huippumatsiin jos vain kykenee.
Vois muuten alkaa Kouvolassakin ottelun ennakointi aiemmin kuin 5 min ennen ottelun alkamista (vähintäänkin silloin, kun on Kapasen kaltaisia huippuasiantuntijoita mukana).
 
Viestejä
4,798
Ei ole minusta sään ennustajaksi, nyt näyttää aika tummalta.😮

Vähän muuttui iltapäivällä ennuste, klo 18 näyttää tutka että pyyhkäisee pieni sadepilvi keskustan yli mutta sen jälkeen pitäis onneksi olla kirkasta.
 

LBC

Viestejä
4,310
Hacklin ei ihan niin rok. melko lönköttelyä ja takapalo. Noin korkealla olisi ehtinyt hutilla. Ei muuten mutta Manse.
 

LBC

Viestejä
4,310
Kakkospesä on nyt paha paikka. Kaksi yliheitoa ja kaksi takapaloa.
 
Viestejä
13,151
Lähes epäreilua jaot mutt jaksopeli kaiken muuttaa voi.
 

LBC

Viestejä
4,310
Nythän on mahkut melko lyhyeen pelin.
 

olihansepalo

Nikkanen tällähetkellä rasite Koplalle. Kallis mies, pakko peluuttaa vaikka kunto riittäisi just ja just divariin.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös