pp789123
Voi tulla IPV:lle kalliita pisteitä
5 pisteen vihje: Se ei ole kuusinumeroinen summa.Odotan mielenkiinnolla sitten paljo se summa on? jos kerta tietoa on.
5 pisteen vihje: Se ei ole kuusinumeroinen summa.
Paljon se on oltava. Joma tarjosi 60 tuhatta ja ajoi sillä Jussilan kauemmas kotoaan.
Ei tuo tempaus luultavasti "mitään" maksanut. Sponsoreilta kerättiin rahaa isojen hiihtonimien avulla, jälkimmäinen hiihtotapahtuma tosin kärsi säästä, ja joku pieni turska saattoi tulla. Lumet on siinä stadionin vieressä valmiina joka kesä.Ei ollut halpaa leikkiä aikanaan myöskään Ukonniemen stadionin "lumettaminen" sahanpuru lumella. Vieläpä hiihtokilpailu kuntoon. Viisinumeroisesta summasta puhuttaneen sellaisen tempauksen kohdalla. Ottaen huomioon vielä rinnekonekuskin palkka- ja polttoainekulut. Ja kukahan tämän kaiken kustanti? Osaako Insider sanoa?
Siinä mielessä ei olisi mikään ihme että Jussilan soppariin olisi raapustettu ökyperiaatteella kuusinumeroinen summa riihikuivaa.
Aaa, eli korotetaan vaan. Eli Imatra olisi maksanut tuplat Joensuun 60 tuhanteen verrattuna.
Luulisi, että tuollainen maksukyky, jos IPV:ltä löytyy niin täällä pelattaisiin mestaruudesta ihan joka vuosi.
Tai sitten nuo jutut ei ihan pidä kutinsa... Aika kaukana ollaan toisistamme näiden "kuultujen" juttujen kanssa.
Se ei kuitenkaan liene tämän ketjun asia, voidaan jatkaa jossain muualla. Ei kaikilta mene hermo tähän juupaseipäs-juttuun.
Niin, eiköhän Jussila kuitenkin lähtenyt ihan vaan parilla tonnilla pelaamaan vielä kuemmas kotoa. Raha tuskin ratkaisi siirtoa vaan ihan kova halu pelata imatralla.