- Viestejä
- 561
Jahas, Tahkon instan mukaan torstaina ja perjantaina olisi sopimusuutisia tulossa....
Mestareita kaksin kappalein?Jahas, Tahkon instan mukaan torstaina ja perjantaina olisi sopimusuutisia tulossa....
1. Nurmio 2K
2. Vikström 1V
3. Huusko 2V
4. Patova 3P
5. Ikonen 2P
6. Kuitunen S
7. Lehtola 3V
8. Raesmaa 3K
9. Alanen L
10. Kore
11. Peltonen/V.Vierimaa/muut junnut
12. "Niemi"
Aika haavoittuvalta näyttää tuo ulkokenttä, mutta pitää toivoa että Lehtola ja Kuitunen täyttää paikkansa hyvin. Sisäpelissä kaikki tulee kulminoitumaan siihen kuinka hyvin Korelle ja "Niemelle" saadaan tilannetta. Omaan silmään näyttää kyllä siltä tuo nippu että se kutospaikka on ihan maksimisuorituksella otettavissa, mutta todennäköisempänä pidän sitä että tapellaan sijoista 7-8.
Samaa mieltä sopparin pituudesta, 2 vuotinen olisi ollut hyvä lähtökohta. Toivotaan ehjää talvikautta, kaikki ainekset olemassa lopulliseen läpimurtoon.Kovin lyhyt soppari.lehtola 2p ja ikonen 3v mun mielestä
Joo, hän on kuin ex- muusikko Helge Pahlman. Joka soitti 12 eri instrumenttiä... ja kaikkia yhtä huonosti.Lehtola on tainnut pelata urallaan jossain vaiheessa sekä etukentällä, linjassa, että vähän kopparinakin, joten ulkopelissä löytyy vaihtoehtoja.
Onpa aivan käsittämättömän typerä kommentti nuoresta lahjakkaasta pelaajasta.Joo, hän on kuin ex- muusikko Helge Pahlman. Joka soitti 12 eri instrumenttiä... ja kaikkia yhtä huonosti.
Kiitos kommentista, mutta näinhän asia on.- Listastaan voi myös lisätä sen, että toimii myös pelinjohtajana!Onpa aivan käsittämättömän typerä kommentti nuoresta lahjakkaasta pelaajasta.
Kannattaa mennä huonoa oloa purkamaan muualle, kuin tänne foorumille.Kiitos kommentista, mutta näinhän asia on.- Listastaan voi myös lisätä sen, että toimii myös pelinjohtajana!
Heh, kuinkas Tohtoorille huono olo tulis toisten huonoista kaupoista !Kannattaa mennä huonoa oloa purkamaan muualle, kuin tänne foorumille.