- Viestejä
- 290
Täällä olikin jo puoli Suomea käynyt ilmoittamassa mielipiteensä ottelusta 😬Melkein tuolla itsekin nyt katsomossa istuisin
Niin Veto ei tarjonnut tänä keväänä Ollille edes sopimusneuvottelumahdollisuutta. Käsittääkseni LVihriälälle halutaan paikka superin avainmiehistöön. Toki Lauri ei Ollia paikkaa.Ollille kiitokset kaikesta Vedossa, mutta kaikella kunnioituksella olisi sekä joukkueen että hänen itsensä kannalta parempi siirtyä eteenpäin. Ollilla olisi varmasti paljon vielä annettavaa esim. Kirissä, jossa ehkä löytäisi taas motivaation ja vireen.
Eikö melkein jokaisella pelaajalla ole jo jatkosopimus taskussa ensi kaudeksi?Ensi kaudeksi pitänee vaihtaa puolijoukkuetta, jos sekään riittää.
Näin aneemista peliä harvoin näkee.
Lainata puolet pelaajista Alajärvelle ja sieltä toiset tilalle kummankin joukkueen peli paranee.Eikö melkein jokaisella pelaajalla ole jo jatkosopimus taskussa ensi kaudeksi?
Silloin tulee kalliiksi vaihtaa puoli joukkuetta.
Siirtoraja menee muistaakseni umpeen tänään. Eli teoriassa tuo olisi mahdollista.Lainata puolet pelaajista Alajärvelle ja sieltä toiset tilalle kummankin joukkueen peli paranee.
Voisko vaihtaa myös pelinjohtajat?Lainata puolet pelaajista Alajärvelle ja sieltä toiset tilalle kummankin joukkueen peli paranee.
Yleensä lempinimet tulevat etu- tai sukunimen perusteella, mutta miten Kempeleen pelinjohtajasta Mikko Korhosesta on saatu Doksa?Kaniksella on kuulemma muutamia lempinimiä.
Suurelle yleisölle hän on Mikko Kanala.
Pelikavereille: Mikko Kanada.
Vastustan pelinjohtajalle ja pelaajille: Mikko Kamala!
😉 😉
Lämmittää sydäntä kun tietää että koko Suomi on huolissaan meidän joukkueesta.Täällä olikin jo puoli Suomea käynyt ilmoittamassa mielipiteensä ottelusta 😬
Juu kyllä se näin menee että nyt ylemmän jatkosarjan paikka plakkarissa, nyt vain Manselta ensi viikonloppuna pinnoja napsimaan 😎Tärkeät pisteet, taisi varmistua paikka ylempään jatkosarjaan... En tosin suorittanut matematiikkaa. 😄
Tuossa kirjoitettiin että O Heikkalalle ei ole tarjottu sopimusta Vimpelistä, ja Ollin huhuillaankin siirtyvän Kiriin (mutta ei Jyväskylän vaan Kempeleen). Tilalle kaavaillaan L. Vihriälää mutta Lauri on kärkimieheksi liian hidas. Sen sijaan Atte Kortehistolle on ilman muuta paikka yhdeksikössä, koska on koko porukan nopein (koko superin top-5 etenijä kolmoselta kotiin). Siis Atte Kortehisto ilman muuta kärkimieheksi Viveen: hän pääsee kentälle, etenee hyvin kun saa vielä lisää kokemusta sekä on nopea. Ja ilmeisesti Kossussa pelaava Veeti Kortehisto on lähes yhtä nopea, joten hänetkin tulee kotiuttaa Vetoon ensi kaudeksi.Kaiken synkistelyn myötä jäänyt vähemmälle huomiolle kuinka hyvin Kortehiston Atte pelaa. Kärkkäriprosenteissa ei juuri häviä Saukolle ja lienee jopa Saukkoa nopeampi. Ja juuri toikin juoksun kun kirjoittelin tätä. Vedon sisäpelaajista paras tällä hetkellä.
Kyllä se Jyväskylän Kiriin siirtyy vois veikata, jos ei vedolta jatkoa saa, niiku vähä siltä näyttää. Asuu kuitenkin Jyväskylässä talvet jne puoltaa sitä vaihtoehtoa enemmän, tai jos päättää lopettaa uransa. Ei taida Heikkala enää Vimpeliä pohjoisemmaksi siiirtyä minnekään.Ollin huhuillaankin siirtyvän Kiriin (mutta ei Jyväskylän vaan Kempeleen).