Hienosti onnistuttiin voittamaan kolmostilanteet ilman Kärkimies-Kallea näitä ennakkoon meitä vahvempia, Joensuuta ja Kiteetä vastaan. Kiteetä vastaan jopa selkeästi 7-18, mutta hyvä muistaa että nämä ovat yksittäisiä otteluita. Hienoa myös ettei ulkopelikään ollut _täysin_ helisemässä koko pelin mitassa. Rohkenee kuitenkin jo tässä vaiheessa kautta lainata Kuosmasen Mikkoa:
"Mukana ollaan.. taistossa pudotuspelipaikoista."
Perjantaina on kuitenkin aivan eri kaliiberin vastustajassa luvassa ja vieläpä infernaalisella KSS-energia areenalla. Yhä silmät kiinni laittaessani pystyn kuulemaan tuon katsomossa pauhaavaan kannustuksen, jota jalkojen töminä aina niin voimakkaasti siellä katoksessa tukee.
Koplalta kiinnostaa nähdä ihan kaikkea, niin hirmuinen on tuo kooste ja vielä ulkopuolellekin jää kovia pelimiehiä. Jymyltä puolestaan toivon perjantaille Kärkimies-Kallen paluuta pelaavaan koosteeseen ja alle 6.5 päästettyä juoksua, jotta kahdella Roopen 1+3:lla voitaisiin periaatteessa napata 3 pistettä Kainuuseen!