Mua on kuulemma kaivattu täällä palstalla. Sori kun on kestänyt kauden aloitus, mutta tämmönen glory hunter katsoo aina suosikkijoukkueidensa menossa olevat kaudet loppuun ennen kuin aloittaa seuraavan. Real Madridilla meni päin persettä mutta Montreal pääsi pitkästä aikaa finaaliin, tosin häviten sen. Sekös tässä vähän vituttaa.
Tosin silloin 2000-luvun taitteessa kun lopetin vaippaan paskomisen ja valitsin suosikkijoukkueeni lajeissa, niin en olisi uskonut että Montrealilla näin kauan kestää uusi menestys. Suosikkijoukkueeni valitsin tietysti historiallisen menestyksen perusteella, kuinkas muuten. Real ja Jymy onkin antaneet lähes joka vuosi aihetta juhlaan, mikäs sen kivempaa.
No mutta asiaan. Alkukaudella näköjään Meidän Jymy on ollut kova löysille ja löysä koville. Niitä lähtökohtaisesti itseään huonompia on pyöritelty miten halutaan ja lähtökohtaisesti itseään parempia vastaan on otettu turpaan. Näinköhän sama meno jatkuu tänään?