Pikaisesti pientä tilastoa, josta voisi hieman päätellä pelaajien rasitusta;
Vimpeli on juossut juoksuilla 62424m.
Kolme parasta etenijää 25976m.
Kouvola on juossut 51846m
Kolme parasta etenijää 23581m.
Joensuu on juossut 40256m.
Kolme parasta etenijää 16048m.
Sotkamo on juossut 45560m.
Kolme parasta etenijää 17952m.
Kanala 9384m
Mäentausta 8757m
Jussila 6392m
Piiponniemi 6528m
Katsotaan vaikuttaako metrit loppukaudesta mihinkään suuntaan.
Olisi hienoa jos jostain tuollaiset tilastot saisi täydennykseksi. Tuo minun panta oli vain suuntaa antava.Kunka olet huomioinut Laittomat, haavat ja paloon päättyneet etenemiset? sako nuo jostakin mukaan?
Lisäksi kuinka ulkopelin rasitus laskettaisiin?
Mielenkiintoinen tapa tarkastella rasitusta.
Siis otanta tuotujen juoksujen perusteella.Olisi hienoa jos jostain tuollaiset tilastot saisi täydennykseksi. Tuo minun panta oli vain suuntaa antava.
Tuollainen 10 kilsaa nyt menee juoksumiehillä aamulenkkinä, huonosti on asiat jos ei kauden aikana sitä matkaa voi juosta.
Samaa mieltä, toki ainoa mitä tuosta pelistä näin, oli pesisliven tilastot. Vaikka Jymyn kesä on sisältänyt noinkin paljon turbulenssia, niin hieman jopa huvittavaa oli nähdä se yhteisymmärrys Jymyn ja Vimpelin välillä runkosarjan voittajasta.
Minkälaista oli Litmasen Matiaksen toimiminen lautasella? 1P näkyi tulleen ja lehdistötilaisuudessa Hacklin antoi varovaisen positiivista palautetta.
Ei ole Kohosta Jymyn bussin uusiin teippauksiin kelpuutettu. Ennakkoa tulevaisuudesta?.
Joo, niin siinä kävi että huumoriporukalla Vimpeli tulee.Lyöntiharjoitus klo 17.30 alkaen Hiukkaan taas tilattu kertoimien perusteella. Harmi vaan kun tulee toinen Ruudun päälähetys putkeen Hiukasta, joka ei tule olemaan mitään parasta mainosta lajille.
No lähtihän Jymykin "pelleilemään" KouvolaanTodella surullista että Veto lähtee "pelleilemään" Hiukkaan.
Ei ole suoraan lainatulle kirjoittajalle suunnattu, mutta onko tosiaan jossain joku Meidän Jymyn fani, joka haluaisi Kohosen jatkavan ensi kaudellakin Jymyn lukkarina? Ihan tosiaan?
Kohosen hiipuvasta pelistä on puhuttu jo kohta 10 vuotta. Jos mies on nyt 42v. niin luuletteko että pystyy antamaan 100% joka ilta. Todellinen taso nähdään kun pudotuspelit alkaa. Huippukaudet on takana, se on ihan selvä asia mutta kun tosipelit alkaa niin on silti edelleen parhaimpia lukkareita. Itse Jymyn kannattajana toivoisin että ensi kaudella Kode vielä mukana ja samalla ajettaisiin Litmasta sisää. Ellei sitten väliaho ole tulossa ankkureista...Näin Jymyn antikannattajana toivoisin todellakin Kohosen jatkavan, vaikka vuosikymmeniä minun puolesta😜
No jos Vedolla on todellakin loukkaantumisia kärkimiehillä, niin miksi ihmeessä niitä peluuttaa merkityksettömässä pelissä? Marssittaahan Koplakin Seinäjoelle viisi keltanokkaa ottamaan kokemusta.
No just juu. Mistä sä minkäkin joukkueen loukkaantumiset tiedät? Niistä suuremmin huudella. Tää on kyllä jännä, sotkamo ja vimpeli kun perseilee kokoonpanoilla se on ok. Kopla aiheesta nyt helpottaa sitä pelikuormaa kärkijätkillä, ei passaa, taas ihan väärin. On tää huima palsta!!!Jos saivarrella haluaa, niin Sotkamolla ei tietenkään homma mennyt pellilyn puolelle tuollakaan kokoonpanolla. Kouvolalla oli vaikeuksia puristaa toisen jakson voitto itselleen. Mieluummin tuota (nuorten kokemuksen hakua ja tasapäistä yrittämistä) katsoo kuin sitä, että ykkösporukka menisi löysäilemään.
Seinäjoen vierailun Sotkamossa voi laskea pelleilyn puolelle, mutta löyntiharjoituksiakin oli jonkinlainen viehätys katsoa. Sitähän ei vielä tiedä, mitä Vimpelin vierailu tarjoaa.
Sinällään siinä, että joukkueet lepuuttavat loukkaantumisista kärsineitä, ei ole arvosteltavaa. Sotkamolla kotiin jääneillä kaikilla oli ollut syyskierroksella jonkin sortin vaivaa. Seinäjoella en tuosta uskon täysin olleen kyse, tuskin Kouvolallakaan tänään. Eikös siellä miehet nimenomaan ole olleet terveitä Lammilaa ja Laaksoa lukuunottamatta? Kouvolankin pitää vain päästä tekemään perässä sitä samaa, mitä isommat ovat tehneet edellä ja lyödä siinä sitten huimuuttaan hivenen överiksi.