Kattellaan rauhassaan vaan, kuis peli kehittyy.
Joman kokoonpano on tänä vuonna huonompi kuin viime vuonna. Kettusta tarvitaan !
Lehtimäki pärjäs Komulaisen paremmin Sotkamossa !
Jos vaikka toimitusjohtaja Kemppainen kävisi kohtiaasti kertomassa joukkueen pelaajille, minkä vuoksi tätä hommaa tehdään eikä harrastella !
Kyllähän nyt Lehtimäen henkinen paine helpottaa. Toki lähellä on varmaan ollut erottaminen kesken kaudenkin, mutta Sotkamo voitto antoi mahdollisuuden pelata kausi loppuun.
Luulen, että loppukausi on helpompaa myös joukkueelle. Jatkaja on varmaankin sovittu.
Niinpä! Nyt vain ilo irti ja ihan relasti eteenpäin! Eihän Lehtimäki mitään kasvoja ole menettänyt, ihan turha kuvitellakaan. Pelinjohto nyt vaan on taitolaji, eikä Suomen paras kakkospelinjohtaja aina välttämättä ole Suomen paras ykköspelinjohtaja, sellaista sattuu. Sitäpaitsi Pennasia ei onneksi ole kuin vain yksi! Anna palaa Lehtimäki, kyllä täältä armottomasta fanijoukosta luottoakin löytyy (-:Lehtimäellä ei ainakaan pitäs mitään paineita olla enää kun tiedossa että syksyllä tulee lähtö joka tapauksessa.
Nooo. Onhan noita: Jussila, Puhtimäki, aina lempeä Kivinen, Kuosa (tulee aina mieleen Pennasen Kuosasta käyttämä adjektiivi "majavamainen"), Kemppainen, Litti, Allu ja Niemi, Piiro, Rahu, Lehikoinen, Hänninen, Tirkkonen....(-: Paras terä tarvitaan loppujen lopuksi sitten vasta pudotuspeleissä. Kunhan vain Kettu ihmeparantuisi!Tuntuu ettei joukkueesta löydy oikein pelillistä vastuunkantajaa ?
Pitäisi löytyä pelimoraalia ilman erityistä pyytelyä ja selkään taputtelua!
Suomen paras kakkospelinjohtaja aina välttämättä ole Suomen paras ykköspelinjohtaja