vastuuta
Vs: Imatran Pallo-Veikot 2017
Lattu siirtynee kolmosvahdiksi ja Päivinen polttajaksi.
Lattu siirtynee kolmosvahdiksi ja Päivinen polttajaksi.
vastuuta sanoi:Lattu siirtynee kolmosvahdiksi ja Päivinen polttajaksi.
IPV4Ever sanoi:JoMA tiedotti asiasta enne IPV:tä mutta Tommi Päivinen Redseihin http://www.joensuunmaila.fi/tommi-paivinen-siirtyy-imatran-pallo-veikkoihin
@avoinyhtio sanoi:Ja todellakin viime viikonloppu osoitti sen, että koppareina on syytä olla Matikka ja Hurskainen.
Pesisniilo sanoi:Tuohon koppariasiaan haluaisin ottaa kiinni. Mikä on Hurskaisen tilanne loukkaantumisen suhteen, onko kauden alussa edes pelikunnossa?
Masce sanoi:Sijais-Leija sanoi:Moni varmaankin olettaa tältä miehistöltä niukkaa isompiakin tappioita. Kotiuttajia lienee haettu, mutta minkäs teet, jos ei vetovoimaa tai ainakaan maksukykyä ole. Tällä hetkellä ei taida enää olla kovinkaan kummoisia tekijöitä tarjolla.
Itsekin odotin Imatralta kotiuttajahankintaa. Yhdeksikköön päteviä kavereita on vaikea naarata muidenkin Superin seurojen, mutta olisihan tuossa ollut jokeriosastolla - ja on edelleenkin - tilaa. Tiedä sitten odotellaanko siellä vielä jonkun entisen pelaajan päätöstä jatkosta? Ollaanko esim. Kokkosta tai Huuhtasta maanittelemassa jatkamaan.
Mutta onhan tuossa ollut vapaana Joukaista, Kortelaista, Latvalaa, jotka ovat vaihtaneet seuraa. Kimmo Lukkari jopa palasi Itä-Suomeen ja Ykköspesikseen. Eikö ole sitten edes tavoiteltu vai eikö ole imua? Ja melko monta vuotta Ykköstä pelanneena, voisi kuvitella, että Imatra olisi sieltäkin jonkun potentiaalisen kotiuttajan löytänyt ja houkutellut riveihinsä, ellei hauis riittänyt näihin jo Superpesiksessä meritoituneisiin kavereihin.
Aikaahan tässä on vielä kuitenkin. Ja kesällä varmaankin vapaana on pelaajia, kuten esimerkiksi Riku Rantasta ja Pertti Mäkelää. Jos nyt tuo ongelma ihan epätoivoksi kasvaa ;D ;D ;D Nojoo... Helpointa ehkä on kääntää katseet Tampereelle, josta löytyy kolme kotiuttajajokeria (Kortelainen, Malinen, Ammesmäki), enkä usko, että he kolmella kotiuttajajokerilla tulevat pelaamaan, kun lyöntivoimaa löytyy yhdeksiköstäkin. Ja kannattaahan sitä esimerkiksi Rönkön vanavedessä kysyä esimerkiksi Sotkamosta esimerkiksi Roope Haapsaloa vuokralle, jos kesällä tuo epätoivo tulee puseroon.
Muutenhan Imatran rosteri näyttää ihan tasapainoiselta. Rönkön ja etenijäjokerin kanssa jokeriosastolla olisi kuitenkin yhdelle kotiuttajalle tilaa, ja uskonkin, että sellainen sieltä viimeistään jossain vaiheessa kesää tulee löytymään.
MieVaan sanoi:Ukoskassa näyttäisi olevan vielä hintsusti lunta joten eiköhän maanantain peli Koplaa vastaa ole sisällä hallissa. Vielä kun tietäisi, että mihin aikaan.