Supervuoro Verkkolehti »

PattU 2025

Viestejä
14
Pattun naisten joukkueella ei ole tänä kautena vielä kausi oikeen auennut, luotto on kuitenkin porukkaan, tästä tulee vielä hyvä kesä.
 
Viestejä
6
Olisiko aika lopettaa selittely ja ottaa hattu kouraan? Sarja on yli puolen välin, pisteitä vähän. Pelit hävitään. Loppukaudessa pelättävää on joukkueen pelinjohdon kyky painetilanteissa. Heikkinen ylivalmensi aikanaan Lappeenrannan pesäysit divariin. Kakkospelinjohto ei pysty auttamaan muuten kuin mölisemällä kaarella epämääräisesti. Merkkaamattomilla välilyönneillä maila ei laske ja juoksuja jää saamatta. Kaari juoksee ympäriinsä eri tehtävissä ja toiminnassa on hirvittävä hätä koko ajan. Toisaalta peli on ennakoitavissa. Riittää kun katsoo tilastoista yritykset niin pystyy päättelemään kenellä on merkkipäällä ja kenellä on pelinjohdon rajaton luotto.
Yhteenvetona siis että alkaa olla hätä kädessä jos ei suunta vaihdu. Moni muu vastustaja voi buustata joukkueitaan superin lainoilla, Pattu naiset ei voi. Pisteet ns.helpommilta vastustajilta voipi olla tiukassa.
 
Viestejä
6
Kylläpä vitutti istua katsomossa tänään. Muka ollaan mukana mutta ei kuitenkaan olla mukana. Tämä menee nyt tuon pelinjohdon arvosteluksi mutta minkäs teet. Toisen joukkueen pj huutaa, ohjaa. Mitä meillä tekee, sohii viuhkalla? Näyttää vielä sanelevan lyöntiratkaisut ja tekee koko ajan vääriä valintoja. Jossain junnujoukkueessa isä tai äiti pjnä laittaa oman piltin parhaisiin rooleihin mutta ei vittu enää aikuisissa ja vielä ykkössarjassa. Tämähän on jo pelleilyä. Hirvittävä tilanne määrä tuolla Karhulalla ja onneton suoritusvarmuus. Eihän sen lyönti lentänyt edes polttolinjalle. Vaihtoon ilman muuta moinen pelaaja ja samoin siippa! Jotain tuulettelukurssejako reeneissä vedetään lyömisen sijaan? Vai otettiinko miehistä mallia. Kerrassaan surkeaa suorittamista. Jos jotain positiivista etsii, niin ilma oli hyvä mutta siihen se jäikin. Liposta on sanottava että ei kyllä riitä tuo peli superiin.
 
Viestejä
14
Itse en ole ollut montaa peliä katsomassa, mutta ihmettelen vain miksi kyseinen valmentaja on vaihtanut vuosien varrella monta kertaa seuraa ja vielä kesken kauden?
 
Viestejä
55
Onhan peli kyllä melkoista sekoilua vaikka peli olikin näennäisesti tasainen lippoa vastaan🤭fysiikassa vastustajaa huolella jäljessä, kyllä lyödessä edes jollakin pitäs tehoja olla enemmän.
 
Viestejä
6
Pattun selittely sen kun jatkuu. Hävittyjä pelejä selitetään voitoksi paikallislehden amatöörikirjoittajan avulla. Häviö on häviö, tuli se juoksun tai kymmenen erolla!
11 pistettä, 76 tehtyä juoksua, 143 päästettyä juoksua kertoo karua kieltä Pattu joukkueesta. Tilanteita saadaan alle kymmenen pelistä toiseen.

Joukkue on siis kehno, ei se siitä selittämällä muuksi muutu!

Karsinnoissa ei voi kovin luottavainen olla.
Heikkinen häviää tiukat pelit ja historiassa hänen joukkueensa aina tippuvat. (Pesäysit superista ->divari)
Ylilehdon näytöt ovat yhtä ohkaisia. Tosipelit ylilehto on aina hävinnyt.(Vaasalle -20 hävitty superikarsinnat ylivoimaisella joukkueella Vaasaan nähden)
Pelaajistossa on useita pudonneissa joukkueissa pelanneita ja alisuorittavia pelaajia. Eilinenkin peli oli hengetöntä nuhjaamista vaikka numeroiden valossa oltiin mukana. Tilanteita ei vaan saada.
Tarttisikohan pattijokisten keksiä jotain tai putoaminen häämöttää? Uusi pelinjohto?
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös