Supervuoro Verkkolehti »

Fera Rauma 2025

Viestejä
2
Pelinjohtaja voi itse katsoa peiliin ensimmäisen jakson viimeisestä vuoroparista eikä syyllistä pelkästään pelaajia
En ole vieläkään muodostanut omaa mielipidettäni Kaikosta.

Mutta ainoa mitä hän olisi voinut tehdä olisi ollut aikalisä. Toisaalta näen sen mahdollisena paniikki nappulana. Se olisi tarvinnut ottaa viimeistään toisen juoksun jälkeen.


Miten sinä laitat tämän pelinjohdon piikkiin?
 
Viestejä
56
Mutta ainoa mitä hän olisi voinut tehdä olisi ollut aikalisä. Toisaalta näen sen mahdollisena paniikki nappulana. Se olisi tarvinnut ottaa viimeistään toisen juoksun jälkeen.

Erikoinen näkemys että aikalisän ottaminen olisi ollut myöhäistä, jos sitä ei olisi käyttänyt 2-7/3-7-tilanteessa (kumpaa tarkoititkaan). En itse moittisi pelinjohtajaa sen käytöstä vaikka olisivat hävinneet jakson 4-7/5-7-tilanteessa käytetyn aikalisän jälkeen. Jos ei sitten koonnut jengiä kasaan ja sanonut Aimo Nivaskana ”me on hävitty tää peli”.
 
Viestejä
74
Feralla on nyt hyvä pesisbuumi käynnissä tilanteet kääntyvät heidän edukseen. Alanen ei kyllä mielestäni oli numeron 3 pelaaja, mutta eipä heillä siihen ketään muutakaan ole laittaa nyt kun Andreassen on vielä toipilaana.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös